Ortaklarımız

Avukatınız

Av. Cemal Sedat Dayıoğlu

Av. Cemal Sedat Dayıoğlu, 1959 yılında İstanbul’da doğdu.

İlköğrenimini Maçka İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladı.

Av. Cemal Sedat DAYIOĞLU, Fransa’da Besançon Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gördükten sonra Strasbourg Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okudu. Takiben lisans eğitimini tamamlamak üzere Türkiye’ye dönen Av. Cemal Sedat DAYIOĞLU, hukuk lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldu. 

İstanbul Barosu’na 14288 sicil numarası ile kayıtlı bulunan Av. Cemal Sedat DAYIOĞLU, 1986 yılından beri yönetici ortak sıfatıyla DAYIOĞLU HUKUK BÜROSU VE ULUSLARARASI ADR MERKEZİ’nde aktif olarak avukatlık yapmaktadır.

Kendisi, Fransızca ve İngilizce dillerinde hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Avukatınızı Tanıyın

ADR Uzmanı

2017 yılında İş Hukukunda Uzman Arabuluculuk eğitimini tamamlayan Av. Cemal Sedat DAYIOĞLU, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Arabulucular Listesi’ne 4120 arabulucu sicil numarası ile kayıtlı bulunmaktadır. Kendisi, aynı yıl kurduğu Arabuluculuk Merkezi’nde İş Hukuku ve Genel Hukuk alanında uyuşmazlıkların hızlı ve etkili çözümüne yönelik arabuluculuk faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Sosyal Faaliyetleri

Mesleki faaliyetleri yanında cemiyet hayatında aktif şekilde kendini gösteren Av. Cemal Sedat Dayıoğlu, Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı’nın hem kurucusu hem de Vakıf Başkan Yardımcısı olmakla birlikte kendisi, birçok derneğin kurucusu ve üyesi olup bunlar arasında Diş Dostu Derneği, Lions Aksaray, Şişli Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği, Yeşilyurt Spor Kulübü, Galatasaray Yardımlaşma Vakfı, Şişli Terakki Lisesi’nden Yetişenler Derneği, İstanbul Üniversitesi Mezunlar Derneği ve Türkiye Gezginler Kulübü Derneği de bulunmaktadır. Av. Cemal Sedat Dayıoğlu ayrıca Sarıyer Spor Kulübü’nde iki yıl yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı yapmıştır.

Av. Cemal Sedat Dayıoğlu 1999 yılından beri üyesi bulunduğu Galatasaray Spor Kulübü’nün 2018 yılı Kulüp Başkanlık seçimlerinde Başkan adayı Ali Fatinoğlu’nun grubunda Yönetim Kurulu Asil Üyesi olarak aday gösterilmiştir. 2021 yılı seçimlerinde ise Başkan adayı İbrahim Özdemir tarafından Yönetim Kurulu Asil Üyesi olarak aday gösterilmiştir.

Hukuk Dışında Başarıları

Kendisinin hobileri arasında motor sporları, dalış, sörf, yat kaptanlığı ve kayak olup kendisinin 1995 Erzurum Dedeman Kupası birinciliği, 1976-1977 Fransa Üniversiteler Arası Büyük Slalom birinciliği ve ikinciliği, 1987 Bodrum Dünya Sörf Şampiyonası dokuzunculuğu vardır.

Av. Oya Dayıoğlu

Avukatınız

Av. Oya Dayıoğlu 1960 yılında Bolu, Gerede’de doğdu.

İlk öğrenimini İstanbul’da, orta ve lise öğrenimini Özel Saint Benoît Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1984 yılında mezun oldu.

İstanbul Barosu’na 14097 sicil numarası ile kayıtlı olan Av. Oya Dayıoğlu, 1985 yılından beri avukatlık faaliyetlerine ortağı olduğu DAYIOĞLU HUKUK BÜROSU VE ULUSLARARASI ADR MERKEZİ’nde devam etmektedir.

Kendisi Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Avukatınız

Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb

Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb 1991 yılında İstanbul’da doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Fevziye Mektepleri Vakfı Nişantaşı Işık İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimini Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde tamamladı.

Hukuk lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb 2014 yılında Galatasaray Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra yasal stajını DAYIOĞLU HUKUK BÜROSU VE ULUSLARARASI ADR MERKEZİ’nde yaptı.

Aynı yıl, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında LLM yapan Av. Ece, MCIArb, MSIArb, yasal stajını tamamladığı sırada görmekte olduğu yüksek lisans eğitimini, tez aşamasında dondurarak yüksek lisans yapmak üzere Paris’e gitti.

2016 yılında, Queen Mary Üniversitesi’nde Uluslararası Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri ve Ekonomi Hukuku alanında LLM yapan Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb devletlerin taraf olduğu yatırım tahkiminde hakem kararlarının tenfizine ilişkin proje çalışması hazırladı. 2017 yılında Queen Mary Üniversitesi’nden mezun oldu.

 

2017 yılında, Sorbonne Üniversitesi’nde Tahkim ve Uluslararası Ticaret alanında Master II yapan Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb tahkim stajını Paris’te, Milletlerarası Ticaret Odası’nın ICC Tahkim Divanı’nda yaptı. 2017 yılında Sorbonne Üniversitesi’nden mezun oldu.

ICC’de yaptığı staj sırasında Ortadoğu ve Kuzey Afrika – MENA bölgesi tahkim ekibinde çalışan Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb bu bölgeye ait birçok farklı uyuşmazlık üzerinde çalışarak, hakem seçiminden hakem kararlarının denetlenmesine kadar birçok farklı aşamada bizzat görev aldı, ICC tahkiminde ve tahkim pratiğinde tecrübe kazandı. Stajı sırasında, ICC veri tabanında, hakemin reddi ve değiştirilmesi sebepleri ile bu kapsamdaki Divan kararlarına yönelik ICC’nin geçmişine dönük olan oldukça kapsamlı bir araştırma yaptı.

Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb CIArb Uluslararası Tahkime Giriş, ICC Uluslararası Ticari Tahkim Yaz Okulu ve ICC Online Uyuşmazlık Çözümü eğitim programlarına katıldı.

İngilizce ve Fransızca dillerinde yeminli tercüman olan Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb ICC tahkim duruşmasında üç dilde simültane çevirmenlik yaparak tanık sorgusu gerçekleştirdi.

Aralık 2015’ten beri İstanbul Barosu’na 52543 sicil numarası ile kayıtlı bulunan Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb Kasım 2017’den beri Paris Barosu’na kayıtlı avukat olup Türkiye-Fransa ekseninde avukatlık ve hukuki danışmanlık yapmaktadır.

Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb ortağı bulunduğu DAYIOĞLU HUKUK BÜROSU VE ULUSLARARASI ADR MERKEZİ’nde, 2018 yılından beri avukatlık yapmaktadır.

Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb Chartered Institute of Arbitrators – CIArb ile Singapore Institute of Arbitrators – SIArb hakemler birliklerine akredite hakemdir.

Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb Chartered Insititute of Arbitrators (CIArb), Singapore Institute of Arbitrators (SIArb), Paris Barosu, İstanbul Barosu, Galasatasaray Spor Kulübü, Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği, Notre Dame de Sion Mezunlar Derneği, Queen Mary Mezunlar Ağı, Sorbonne Mezunları, Türkiye’deki Fransız Lisesi Mezunları, Türk Fransız Ticaret Derneği, ArbitralWomen, ICC YAF, Genç ISTAC, CCBE, IBA, ELSA, Young ICCA ve Young ArbitralWomen Practitioners üyesidir.

Av. Ece Dayıoğlu, MCIArb, MSIArb 2016 yılından beri, Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı’nda Mütevelli Kurulu Danışmanıdır. Kendisi, 2021 yılından beri, Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin seçilmiş yönetiminde ve Queen Mary University of London CCLS Türkiye Birim Komitesi’nde görev yapmaktadır.

Ulaşım Bilgilerimiz

Şimdi Arayın:

+90 212 230 30 32 Pbx

  • info@dayioglulawfirm.com
  • Hafta içi: 09:00-18:00
  • Perihan Sokak No: 4 Şişli, İstanbul

Hemen Randevu Alın

Randevu alın hukuki çözümleri ayağınıza getirelim!